Türkiye’nin 2020 Yılı Rol Modeli Hüray Ertürk oldu.

Ankara Grand Hotel’de düzenlenen Model of Turkey® yarışmasında Türkiyenin 2020 yılı rol modeli unvanı ve tacını Hüray Ertürk kazandı.

ANKARA- Geleneksel olarak her yıl Türkiye’nin rol modelini seçen Model of Turkey® yarışmasının 42. Finali Ankara’da gerçekleşti. Son 10 yıldan beri Ankara’da Burak Özdemir yönetiminde Joker Ajans tarafından yürütülen yarışmada henüz 20 yaşında, 1.77 boyunda ve 55 kiloda olan Hüray Ertürk, Türkiye’nin 2020 yılı Rol Modeli Seçildi.

20 yaşındaki genç model Bayan Ertürk’ün tacını; uzun bacakları ile tanınan model Tuğba Özay takarken, kraliçe seçildiğini gösteren kuşağı ise tanınmış modacı Muammer Ketenci bağladı.

Yarışmanın sahibi Rasim Aydın, Bayan Ertürk’ün Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 1. sınıf öğrencisi olduğunu söyledi. Genç modelin aynı zamanda balerin olduğunu ifade eden Aydın, Bayan Ertürk’ün RCA Global Entertainment Co. tarafından 2020 yılında farklı ülkelerde Uluslararası sınıfta düzenlenecek olan Model of Models yarışmasında Türkiye’yi temsil edeceğini de söyledi.

Gecede TED Üniversitesi mezunu 25 yaşındaki Özen Özer ikinci rol modeli,18 yaşındaki Antalyalı Ceren Öztürk üçüncü rol modeli ve Başkent Üniversitesi Moda Tasarımı öğrencisi Ankaralı 19 yaşındaki Dilara Öztürk dördüncü rol modeli olarak listelendiler. İstanbul’dan yarışmaya katılan 21 yaşındaki Nisa Kul ise kamptaki en uyumlu takım arkadaş seçildi.

Yarışmanın yasal franchise sahibi ve yönetmeni Burak Özdemir ise final sonrası yarışma ile ilgili şu bilgileri verdi. “Model of Turkey® bu yıl 10. defa Ankara’da gerçekleşiyor. Bu yıl yarışmayı Ankara Moda Günleri’nin son etkinliği olarak sunduk. Yarışmaya 175 başvuru aldık. Finalde podyumda yürüyecek 18 adayı ön eleme yöntemi ile seçtik. Eleme sonunda Antalya’dan Aleyna Öztürk, Ceren Öztürk  Ankara’dan Ayşe Çiftçi, Berra Altınok, Dilara Öztürk Elif Yurttaş, Hüray Ertürk, Melis Yılmaz, Nisa Karaca, Nur Işık, Özen Öze, Rüzgar Başak ve Sena Karahan; Çanakkale’den Günseki Sönmez, İzmir’den Mihriban Yörük, Nazar Eylül, Tuğçe Üzmez, İstanbul’dan Nisa Kul finalde yarışacak adaylar olarak belirledik” dedi.

Etkinliğin sahneye konulabilmesi için destekleyenlere basın yayın yolu ile teşekkürlerini de sunan Özdemir, “Türkiye’nin rol modelini 10 yıldan beri Ankara’da seçiyoruz, Aralık ayı bildiğiniz gibi Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya ilk gelişinin de yıldönümüdür. O bizim rol modelimiz. Biz de yarışmacılarımızla birlikte Anıtkabir’i ziyaret ettik ve modellerimizle birlikte ülkemizin hangi koşullarda kurulduğunu anlatmak için istiklal müzesini birlikte gezdik” dedi.

Öte yandan yarışmada Juri sekreteri olarak da görev yapan ünlü model Tuğba Özay sahneye çıkarak daha önce seslendirip kayda alınmış olan iki parçayı arka plan sesi ile eşlik ederek yeniden seslendirdi.

Yarışmanın Seçici Kurul’u ise şu kişilerden oluştu.  Tanınmış modacı Muammer Ketenci Juri başkanlığını üstlenirken Kurulun Genel Sekreterliğini ise Tuğba Özay yürüttü. Kurulda ayrıca; Ekvator Ginesi Büyükelçisi Moises Mba Nchama, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu, Doktor Şenol Kalyoncu, Beril Çavuşoğlu, Emre Altındağ, Gürcan Bilge Nazan Şara Şatana, Nesrin Klavuz Nezih Allıoğlu, Oktay Banlı, Selver Yazar, Süleyman Özer, Semra Kızılmeşe, Şenol Kalyoncu, Yalçın Genç yeraldı.

Yarışmacılar

2019 YILININ ROL MODELİNİ SEÇEN YARGIÇLAR

Yarışma finalinden görüntüler

No Comments Yet

Leave a Reply