Zuhair Murad da 2021 sıcak kesim Yaz koleksiyonunu

Zuhair Murad’ın ulu sedir ağaçlarından ilham alan özel kesim koleksiyonu, bir yaz sabahı ormanda şiirsel bir ilhamla yolculuk yapma hissini yaşatıyor.

Sedir ağaçları, üç bin metre yükseklikte bile yetişen ve doğanın karşısına çıkardığı tüm güçlüklere rağmen bin yaşına kadar yaşayabilen, güçlü, dayanıklı ve “ebedi” ağaçlar.

Sedir ağaçlarının kadim duruşu kendine Lübnan bayrağında da yer bulmuş ve ülkenin milli sembolü haline gelmiş.

Ülkesine derin bir sevgiyle bağlı Lübnanlı tasarımcı Zuhair Murad da 2021 sıcak kesim Yaz koleksiyonunu güçlü sedir ağaçları ve güçlü kadınların beraberliğine adamış. Kadınsılığın çoğunlukla çiçek desenleriyle kutlandığını ancak genelde kadınların ne kadar dirençli olduğunun göz ardı edildiğini söyleyen Murad, kadınlar ve sedir ağaçları arasında büyüleyici bir paralellik yaratmış.

Sedir ağacının desenlerini göz alıcı koleksiyondaki her bir tasarıma incelikle işleyen modacı, kadınları bir sedir ormanında mistik bir kendini keşfetme yolculuğuna çıkarıyor. Koleksiyonun renk paleti puslu bir yaz sabahında bir ormanda rastlayacağınız yeşil tonlarından, gökyüzündeki bulutların pembeliğine, bej ve grilerin doğallığından ışıl ışıl gümüş rengine uzanıyor.

Nakış işlemelerinde usta olan Murad bu koleksiyonunda da nakışların parlak cazibesini bol bol kullanmış. Transparan kumaşların üzerine işlenmiş ışıltılı simler ve payetler adeta bir ışık şelalesi yaratarak elbiselere akışkan bir büyü katıyor. Metalik iple dokunmuş özel bir materyal olan Lurex de koleksiyonda kendine yer bularak yazın dağlara vuran parlak ayışığını anımsatıyor. Ayrıca nakışların ötesine geçen üç boyutlu süslemeler, ulu sedir ağaçlarının güçlü zarafetini elbiselerde vurguluyor. Etolleri ve elbiselerin kollarını süsleyen kuş tüyleri ise sedir ağaçlarının dallarına konarak onların güzelliğine güzellik katan lir kuşlarını temsil ediyor.

https://youtube.com/watch?v=fckaBoAJ_94%3Ffeature%3Doembed


TAGS

Beyrutlu modacı Zuhair Muradcouturecouture kıyafetlerCouture KoleksiyonLübnanlı tasarımcı Zuhair MuradModaTrend OlYaz 2021 Couture koleksiyonuZuhair MuradZuhair Murad Yaz 2021 Couture

No Comments Yet

Leave a Reply